secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-16:30

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Zoom
Změna ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu - optický transfokátor. (Viz též: "Ohnisková vzdálenost objektivu", "Digitální Zoom").

Zvukový režim 12 bit/32 kHz
(2x stereo) - v tomto režimu je navíc vedle vkládání zvuku možný také jeho dabing. Obvykle je první stereofonní kanál použit pro původní zvuk (originál), zaznamenávaný souběžně s obrazem. Druhý stereofonní kanál bude použit pro dabování zvuku, doprovodnou hudbu, komentář nebo jiné zvukové efekty.

Zvukový záznam 12 bit/32 kHz
Zvuk je zaznamenáván do šesti zvukových sektorů (= 1/2 snímku, 1 stereofonní kanál). Vzorkovací kmitočet 32 kHz poskytuje při přehrávání kmitočet 16 kHz. 12bitový režim se využívá zejména pro vkládání nebo dabování zvuku. Přídavné stereofonní stopy, např. s hudbou nebo komentářem, lze přidat k p¨§vodním šesti zvukovým sektorům. Celkem jsou k dispozici 2 stereofonní kanály (každý poskytuje při reprodukci kmitočet 16 kHz).

Zvukový záznam 16 bit/48 kHz
(1x stereo) - lze zaznamenat a reprodukovat vysoce kvalitní zvuk srovnatelný s kvalitou zvuku DAT nebo CD. Tento stereofonní zvukový signál 16 bit/48 kHz je zaznamenáván současně se záznamem videosignálu. Jeho vysoká kvalita je vhodná pro záznam hudebních pořadů.