secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-16:30

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


UDF (Universal Disc Format)
Souborový systém pro packetový zápis na optické disky, schválený organizací OSTA (Optical Storage Technology Association), který lépe využívá jejich prostor a zajišťuje read/write interpolaritu mezi jednotlivými médii a operačními systémy.

UMTS (Universal Mobile Telephone Standard)
Mobilní telefonní síť třetí generace, která má v budoucnu nahradit stávající GSM.

USB (Universal Serial Bus)
Interface (port, rozhraní, zásuvka) pro vysokorychlostní přenos dat mezi přístroji. Je rychlejší než seriový port RS 232. (USB 1,1 nebo vyskorychlostní 2,0). Připojení k těmto zásuvkám lze provádět při zapnutém stavu přístroje (počítače).

USB Media Player
Umožňuje přenášet videoklipy, hudbu a fotografie s využitím jediného kabelu USB. Přehrávač je kompatibilní s jakýmkoliv videozáznamem ve formátu MPEG-1, takže můžete dokonce sledovat klipy pořízené kompatibilním fotoaparátem Cyber-shot a užívat si podrobných detailů na velké obrazovce televizorů BRAVIA.

USB Music Player
Umožňuje přehrávat hudbu ve formátu MP3 z přehrávačů WALKMAN® kompatibilních s rozhraním USB nebo z paměťových zařízení USB s využitím reproduktorů televizorů BRAVIA.

USB Photo Viewer (vysokorychlostní USB)
Umožňuje snadný přístup k fotografiím z různých zdrojů kompatibilních s USB, např. z fotoaparátu Cyber-shot nebo paměťového zařízení USB, a jejich zobrazení na televizorech BRAVIA.

UWB (Ultrawideband)
Bezdrátová technologie pro širokopásmové přenosy na krátkou vzdálenost. Může poskytnou až desetinásobek rychlosti současného Fi-Fi. Vzhledem k malým výkonům a velké šířce spektra je odolná vůči rušení a neprolíná se ani se stávajícími rádiovými přenosy. Standardizace IEEE 802.15.3a nabízí přenosovou rychlost 110 Mbit/s do vzdálenosti alespoň 10m. Na vzdálenost 1m dokonce 480 Mbit/s. To vše v rozsahu frekvencí 3.1 - 10,6 GHz. Je vhodná na krátké vzdálenosti (WPAN) pro audio/video streaming mezi digitálními přístroji a pro multimédia. UWB může v budoucnu nahradit i stávající propojení USB a Fire-Wire (WirelessUSB, FireWireless). Záleží však na souboji dvou odlišných řešení DS-UWB a MB-OFDM (Motorola kontra Intel a Texas Instruments). No prostě - představme si, že bychom si v budoucnu nemuseli lámat hlavu s různými typy propojení mezi našimi přístroji. Viz též pojem: Wi-Fi.