secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-16:30

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Theatre Sync LCD BRAVIA
Nová řada LCD BRAVIA kombinuje přátelské uživatelské funkce se zdokonalenou obrazovou technologií. Díky tomuto inovativnímu přístupu v oblasti Home Theatre nebylo nikdy snažší užít si klasickou filmovou podívanou na BluRay discích v plném HD rozlišení. Každý, kdo si pomocí propjení a ovládání BRAVIA Theatre Sync nastaví související zařízení bude překvapen, jak je to jednoduché. Druhým aspektem zůstává následující aktivace různých přístrojů v řetězci - jako TV, BD/DVD přehrávač, receiver... Stačí vložit film do mechaniky a zmáčknout tlačítko pro přehrávání - v ten okamžik naskočí jak televizor , tak se aktivuje receiver s příslušným vstupem a vám stačí se pohodlně usadit... Žádné hledání vstupů, žádné ladění kanálů... Pouze vložte film a podívaná začíná... Samozřejmě na konci stačí pouze vypnout televizor a s ním se vypne jak přehrávač, tak zesilovač, nebo receiver. Touto cestou se snaží společnost SONY oddělit novou dimenzi zábavy od potřeby dlouhého studování složitých manuálů. Díky novým digitálním technologiím na vás zůstavá jediné - bavit se... To ostatní udělá SONY za vás.

THX
Zvukový systém THX je obecně považován za standard nejvyšší třídy. THX ULTRA je akustickým programem na reprodukci vysoce kvalitního zvuku tohoto systému v domácích podmínkách. Pokud porovnáme místnost průměrného domácího kina se skutečným kinem, zjistíme, že domácí kino vykazuje odlišné objemové charakteristiky, a problémy s akustikou prostředí.Především jde o odlišné způsoby odrážení zvuku a dozvuk. Společnost Lucasfilm LTD. Zavedla kvalitativní standardy, které musí jednotlivé komponenty celého přenosového řetězce splňovat, aby obdržely certifikaci THX. Musejí projít povinnou sérií provozních a kvalitativních zkoušek včetně měření kmitočtových charakteristik, zkreslení, výstupního výkonu a stability. Vzásadě platí že systém THX přesně odráží souhrn zvukových kvalit vytvořený v originálním zvukovém materiálu při zohlednění odlišné akustiky menších místností v domácích podmínkách.Součástí specifikace THX je používání dipolárních surroundových reprosoustav.

THX Surround EX decoder
Byl vyvinut společně firmami Lucasfilm a Dolby Laboratories. Důraz byl kladen na kompatibilitu s existujícím systémem Dolby Digital. Pro lepší lokalizaci zvuku přicházejícího ze zadních kanálů byl přidán nový zadní separátní kanál Surroud Back SB. Respektive je maticově zakódován v signálech SL, SR. ( obvod Matrix).

TPEG
Pod zkratkou TPEG rozumíme datový formát, který by v budoucnu měl posluchačům DAB veškeré dopravní informace. Název dostal podle pracovní skupiny, která jej vytvořila (Transports Protocol Experts Group). Data vysílaná pomocí TPEG jsou uložena v XML databázi, z níž se pak pro příjem digitálními radiopřijímači převádí do binární podoby. Posluchači digitálního rozhlasu tak dostanou podrobné informace o silničním provozu, o veřejné dopravě, počasí a významných událostech. K dispozici jim budou také digitální navigační mapy. Tím je formát TPEG přímo předurčen pro využití v automobilech.

TV vysílání
Klasické TV vysílání je ze své (analogové) podstaty v režimu INTERLACED (tedy prokládaném), není tedy pro LCD které vychází z počítačového – progresivního – světa, příliš ideální. V zámořské normě NTSC (výchozí pro DVD) je rozlišení 480, v naše PALu je až 630,resp. 575efektivních, pochopitelně také v prokládaném režimu, tedy ve skutečnosti 287,5 x 2. Jde o analogovou formu přenosu, tedy skutečné rozlišení je opět přímo úměrné příjmovým podmínkám a použité kabeláži.Uváděná čísla představují ideální maximum.