secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-17:00

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


PCM
(pulse code modulation) je způsob binárního kódování signálu využívaný prakticky ve většině současných digitálních systémů. Již v roce 1937 jej popsal Alec Reeves, teprve vývoj elektroniky na přelomu 50. a 60-tých let (vynález tranzistoru) však umožnil praktické využití PCM nejprve v oblasti telekomunikací, později pro audiovizuální techniku.

Peak Search
Vyhledá úsek disku s nejvyšší vstupní úrovní. To zabraňuje přetížení signálu a slouží k přesnému nastavení úrovně nahrávání.

Photo Map

Technologie Photo Map zobrazuje přesné místo, na kterém byl každý snímek vyfotografován. Technologie Photo Map vyžaduje dvě věci: televizor BRAVIA s aktivním připojením k Internetu a digitální fotografii obsahující informace GPS (Global Positioning System), jako je zeměpisná šířka a délka. Fotografii lze také „označit“ polohou GPS pomocí softwaru, jako je např. Google Earth™ nebo Picasa™. Načítání těchto dat do televizoru BRAVIA, včetně času a data pořízení jednotlivých fotografií, umožňuje zjistit, kde přesně jste tehdy byli – s fotoaparátem Cyber-shot nebo mobilním telefonem Sony Ericsson.PhotoTV HD

Technologie PhotoTV HD umožňuje zobrazit digitální fotografie ve vysokém rozlišení s neuvěřitelnými detaily a barvami. Většina televizorů je optimalizována pro pohyblivý obraz a nemůže reprodukovat opravdové barvy a kontrast digitálních fotografií. Díky technologii PhotoTV HD se fotografie zobrazují v působivé kvalitě 1920 x 1080 HD s automatickou optimalizací barev, kontrastu a ostrosti. Můžete také rozhodnout, jak se fotografie zobrazí na obrazovce, takže budou více než kdy jindy připomínat tradiční film.Picture and Picture (PAP)
Dva tunery umožňují zobrazení dvou obrazů vedle sebe. Zvuk levého obrazu je slyšet z reproduktorů televizoru, zvuk z obrazu vpravo vychází ze zásuvky pro sluchátka.

Picture and Text (PAT)
Teletext ze sledovaného kanálu se zobrazuje na pravé straně obrazovky, zatímco vlevo bez přerušení pokračuje obrazový program

Picture Frame Design
Televizory BRAVIA s designem obrazového rámu vypadají jako umělecká díla. Navštivte stránky www.sony.cz/bravia

Picture Frame Mode
Režim obrazového rámu perfektně doplňuje design obrazového rámu, protože když nesledujete televizní pořady, zobrazuje místo černé plochy obrázky, které si můžete vybrat z rozsáhlé řady předem instalovaných snímků nebo z obrázků dostupných online, nebo můžete prohlížet jednu ze svých fotografií přes rozhraní USB.

Picture in Picture (PIP)
Zobrazí malý obraz z jiného zdroje, například z videorekordéru. Umožňuje prověřit další zdroj (například fotbalové skóre) při sledování jiného kanálu nebo videa.

Picture in Text (PiT)
Spojení funkcí Dual Page Text a PIP, které mírně komprimuje teletextové stránky a umožňuje simultánní zobrazení televizního obrazu nebo obrazového zdroje.

PLAYSTATION®3

Systém PLAYSTATION®3 je nová generace zábavního systému od společnosti Sony. Zahrnuje technologii Blu-ray Disc™, která vás přenese do centra filmových zážitků s kvalitou jako v kině, včetně křišťálově čistého obrazu a zářivých barev. Špičkové hry mají také novou úroveň kvality, s realistickou grafikou a ohromujícím zvukem. Konzoli PS3™ použijte na sledování filmů ve vysokém rozlišení, ukládání oblíbené hudby a fotografií a připojení k síti PLAYSTATION®Network. Pevný disk je také ideální pro zachování všech souborů digitálního videa na jednom bezpečném místě.Pozorovací vzdálenost
deální vzdálenost mezi vaším místem a obrazovkou zaručující nejlepší možné zážitky ze sledování. Vysoké rozlišení televizorů BRAVIA vám umožňuje pořídit si větší obrazovku a sedět k nim blíž než dříve.Špičková kvalita obrazu Full HD televizorů BRAVIA vám umožní přejít k větší, útlejší obrazovce, sedět blíž k televizoru a vychutnávat si hlubší zážitky. Nemusíte posouvat křesla zpátky nebo měnit uspořádání nábytku.Následující tabulka vám může pomoci s plánováním dokonalejších zážitků z domácí zábavy. Pozorovací vzdálenost udává, jak daleko byste měli sedět od televizoru, abyste optimálně sledovali obraz dané velikosti. Požadovaná podlahová plocha vám sděluje totéž v plošných mírách.HD 1080p LCD TV 32" 37" 40" 46" 52" 55" 70" Pozorovací vzdálenost 1,30 m 1,50 m 1,60 m 1,80 m 2,10 m 2,20 m 2,80 m Požadovaná podlahová plocha 2,0 m2 2,5 m2 3,0 m2 3,5 m2 4,5 m2 5,0 m2 8,0 m2 HD ready LCD TV 32" 37" 40" 46" 52" 55" 70" Pozorovací vzdálenost 1,80 m 2,10 m 2,20 m Požadovaná podlahová plocha 2,5 m2 3,5 m2 4,0 m2

PRESENCE

ELEGANTNÍ DESIGN A JEDNODUCHÝ
PŘÍSTUP DO ONLINE SVĚTA
Televizor BRAVIA® NX800® slučuje Monolithic Design se špičkovou technologií a působí úchvatně
dokonce ještě před tím, než ho zapnete.
Vše bylo navrženo pro zdokonalení interiéru pokoje: elegantní, extrémně tenký televizor s podsvícením
Edge LED a nádherným hladkým povrchem, rafi novaně skrytými dotykovými ovládacími
prvky a skvěle kontrastujícími materiály vysoké kvality. K dispozici je i volitelný stylový stojan, který
umožňuje sklopit televizor o 6° a zaručit dokonalé sledování, i když jej postavíte na současný
moderní nízký nábytek. Televizor BRAVIA® NX800 vypadá skvěle, ať je zapnutý, nebo vypnutý.
Není to ale jen o nadčasovém designu. Díky funkci BRAVIA® Internet Video je online svět
přímo před vámi v obývacím pokoji. Můžete zhlédnout programy, které jste zmeškali, díky
službě catch-up TV*, prohlížet videa na YouTube® nebo stáhnout BRAVIA® Internet Vidgets,
které vám automaticky přinesou novinky ze sítí Flickr® nebo např. Facebook®.Pro Logic decoder
Při reprodukci odpovídajícího záznamu je schopen ze stereofonního signálu v režimu Dolby surround pro logic vypočítat další centrální kanál, a jeden monofonní signál pro surround reprosoustavy se sníženým frekvenčním rozsahem do 7 Khz. Záznam musí být proveden v režimu Dolby pro logic. Používá se u starších analogových stop – např. VHS

Provozovatel multiplexu
- poskytovatel telekomunikační služby - právnická osoba, která na základě licence multiplex sestavuje a je odpovědná za jeho správu a šíření vysílací sítí (tolik jedna z právnických definic). Zjednodušeně jde o subjekt, který od jednotlivých poskytovatelů obsahu (tedy z jednotlivých rozhlasových nebo televizních programů) sestavuje výsledný balík (multiplex, bitový tok) programů a služeb, a ten dále šíří vysílací sítí k posluchačů a divákům. Tento provozovatel tedy přesně určuje obsah všech informací, které se k uživateli dostávají, a jejich technické parametry, zároveň také obvykle zodpovídá za vytváření programového průvodce a všech přidaných datových služeb multiplexu. U velkých mediálních společností (např. BBC), které jsou schopny produkovat více programů, může být žádoucí provozovat vlastní multiplex, neboť snadno mohou podle potřeby upravit parametry multiplexu a zřídít třeba další program pro nějakou vyjímečnou situaci.

Provozovatel vysílání
poskytovatel programu - právnická osoba, která na základě licence (nebo z jiného zákona) vyrábí rozhlasový a televizní program (programy), např. Český rozhlas, TV NOVA, Evropa 2 atd.. Protože jednou z výhod digitálního vysílání je možnost sdružení více programů do jednoho multiplexu (balíku), je třeba rozlišovat subjekty, které programy skutečně produkují (televizní a rozhlasové společnosti) a ty, které je pak vysílají - vlastně jen šíří nějaká data. Protože v analogovém vysílání vysílač šíří je jeden konkrétní program, držitelem kmitočtového přídělu (oprávnění k využívání kmitočtu) je přímo vysílatel, televize nebo rádio. V digitálním světě multiplexu jeden vysílač šíří víc programů, proto jsou obchodní i legislativní vztahy dost odlišné.