secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-16:30

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


NAC (Natural Ambience Compensation)
Kompenzátor přirozeného okolí. Výraz z oboru audio. Je známo, že směrovost zvuku je dána též jeho frekvencí. Čím vyšší zvuky, tím se jeví směrověji, tedy, lépe rozeznáme odkud tento zvuk přichází. Při poslechu v místnosti jste pak odkázáni na určitou osu poslechu. Někteří výrobci tento problém řeší tím, že nasměrují výškáče nikoli na posluchače, ale do prázdného prostoru (např. nad reprobedny). Tyto výškáče pak nazvou NAC.

Name Bank
Tato funkce umožňuje uložit až 600 znaků často používaných slov, například pro jednoduché zadávání textu a úpravy.

NAP Timer
Aktivuje bzučákový budík po uplynutí předem nastavené doby. Opakovaným stisknutím tlačítka NAP se zobrazí požadovaná doba. Po uplynutí zvolené doby NAP zazní bzučákový budík

ND Filter (Natural Density Filter)
Natural Density = přirozená hustota. Při vysokém jasu reguluje množství světla až na desetinu, čímž zabrání rozostření scény při vysokém jasu. Digitální videokamery automaticky v hledáčku upozorňují na potřebu použití ND filtru.

NexTView
Obvod, který umí označit a setřídit (ve spolupráci s elektronickým průvodcem) TV pořady k dalšímu využití, např. k záznamu. Sledujete-li TV stanici vysílající tento signál, můžete si zobrazit její nabídku na dalších několik dnů a též naprogramovat příslušný pořad na který jste pak v daném čase upozorněni nebo je přímo automaticky nahrát.

NexTView (Electronic Programme Guide)
Průvodce seznamem televizních programů.

NFC (Near Field Communication)
Vývojová technologie, zabývající se bezdrátovým radiovým propojením na krátké vzdálenosti. Cílem technologie je vytvořit síť umožňující vzájemnou komunikaci nejrůznějších systémů, pracujících s daty.

Night Shot (Noční snímání)
Režim umožňující pořídit záběry zblízka i za mimořádně špatného osvětlení. S další „vysílací jednotkou IR“ HVL-IRC lze dosah prodloužit až na 30 metrů.

NightFraming
NightFraming spojuje tři funkce (NightShot, Hologram AF a ovládání expozice Před-záblesk) pro pořízení záběrů ve tmě. Komponování s funkcí NightShot: objekt se zobrazí dokonce i v úplné tmě díky infračervené technologii. Zaostřování pomocí funkce Hologram AF: když je spoušť stisknutá do poloviny, fotoaparát zaostří za zkomponovaný záběr pomocí funkce Hologram AF. Laser rozpozná okraje objektu a umožní fotoaparátu správné zaostření. Záznam s funkcí Před-záblesk: když je spoušť zcela stisknutá, dojde k výboji předblesku. Pak se stanoví expozice a dojde k výboji hlavního blesku, který zachytí dokonale exponovaný, zkomponovaný a zaostřený obraz.

Non-Scaling Configuration
Konfigurace bez hranic.Technologie, která za nepřítomnosti wooferu odstraňuje nízkofrekvenční efekty signálu LFE, které jinak zužují dynamický rozsah. DA převodníky nejprve dekódují všechny kanály a pak signál LFE přimíchají do levého a pravého kanálu. Nesníží se tak věrnost, zejména pro ty, kteří investovali do drahých repro s rozsahy až za hranicemi slyšitelnosti.

Notebook
Přenosná verze počítače vybavená všemi funkcemi stolního PC. Narozdíl od stolních počítačů a věží jsou monitor, klávesnice a vstupní zařízení (Touch Pad, myš apod.) integrovány. Dobíjecí baterie umožňují použití na libovolném místě.

NTSC (National Television Standards /System/ Committee)
Zkratka pro barevný televizní systém užívaný především v USA a Japonsku. 525 řádek, 60 Hz obrazové frekvence (obrazových polí - půlsnímků za sekundu). Úplný signál je rozdělen na jasovou složku a dva rozdílné signály barvy a jasu I a Q, které určují sytost a tón barvy. V soustavě NTSC se současně používají modulace amplitudová, fázová a pro zvuk modulace frekvenční (kmitočtová). Přístroje přehrávající NTSC umožňují reprodukci obrazu i na TV s evropskou normou PAL.