secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-16:30

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


LAMBDA S.L.C.
Super lineární převodník rozdělující audio digitální data do dvou datových proudů. Dosahuje se tak mnohem menšího zkreslení signálu. V případě, že existuje vada v nahrané informaci, rozdělený signál je zprůměrován a tím je vada zredukována na polovinu svého původního rozsahu

LAN (Místní síť)
Komunikační síť, která je narozdíl od Internetu omezena na místní oblast (například podnikové sítě).

LANC (Control L, S) dálkové ovládání (Local Application Control Bus)
Přepinatelná řídící funkce datového formátu, sloužící pro synchronní editační provoz ve spojení s přehrávačem. Dálkově ovládá datovou funkci formátu Control L ve VCR pro synchronizaci editace při propojení s přehrávačem.

Language Setup
Nastavení (volba) jazyků.

Laser disk
Nosič velikosti vynilové LP desky kombinující analogový záznam obrazu s digitálním záznamem zvuku. Do příchodu DVD poskytoval kvalitní zdroj AV signálu pro domácí kino.

Laser Link
Bezdrátový systém spojení umožňující sledování záznamu přímo na obrazovce. Předpokládá umístění IR (Infra Rot) přijímače u TV.

Laserdisk
Nosič velikosti vynilové LP desky kombinující analogový záznam obrazu s digitálním záznamem zvuku. Do příchodu DVD představoval nejkvalitnější zdroj AV signálu pro domácí kino. Rozšíření především v Americe.

LC (Leakage Cancelling)
Technologie LC obvodu s nízkou hustotou magnetického toku zajišťující u transformátorů zesilovačů vynikajících charakteristik, zajišťující hudebnímu signálu dostatečnou dinamiku a nasycení. Potlačuje vzájemnou interferenci zapříčiněnou magnetickými toky a ostatními faktory uvnitř zesilovače.

LCD (Liguid Crystal Display)
Zobrazovač z tekutých krystalů. Panel s maticí obrazových bodů s řízenou propustností, které regulují množství světla emitovaného samostaným zdrojem. (Viz též pojem: "TFT").

LCoS (Liguid Crystal on Silicon)
Tekutý krystal na křemíkovém podkladu. Tychnicky dokonalejší varitanta zobrazovče LCD. Panely však nejsou propustné, ale odrazné (vyšší kontrast a ostrost).

LED (Light Emiting Diode)
Dioda (polovodič), emitující světlo při průchodu proudu. Využívají se u maloformátových displejů.

LEPS (Lights Emitting Polymers)
Polymery, které průchodem proudu emitující světlo. Jsou plasty potažené vrstvou elektrod. Využití – k výrobě displejů.

Letterbox
Obrazový formát, který přidáním horizontálních černých pruhů nad a pod aktivní širokoúhlý obraz umožňuje nezkreslenou reprodukci na TV (4:3).

LFE (Low Frequency Effect)
Samostatný zvláštní kanál pro efektní, kontrolovanou reprodukci zvláště nízkých kmitočtů, jehož výstup se reprodukuje standardně samostatným repro (Subwooferem).

LightFrame 3
Technologie, která automaticky rozpozná, zda je obraz tvořen textem, stojícím obrazem nebo video a přizpůsobí parametry jasu a kontrastu lidskému oku. Monitor s touto technologií lze použít jako TV obrazovku nebo počítačový monitor.

LiIon
Lithimiontový akumulátor. Nemá již tzv. paměťový efekt vybití. Lze jej kdykoliv dobíjet, aniž bychom museli mít obavu ze snížení jeho kapacity.

LIVE COLOUR
Tato nová technologie vytváří intenzivní, realistické barvy speciálně v televizorech BRAVIA s podsvícením CCFL a HCFL.

LIVE COLOUR CREATION
Tato technologie exkluzivní pro televizory BRAVIA spolupracuje s podsvícením tak, aby vznikly realistické barvy a přirozené tóny. Využívá inteligentní systém správy barev, který zvýrazňuje pouze ty barvy, které to potřebují, takže celá barevná škála zůstává stejná jako je ve skutečnosti.

Live TV Control
Funkce, která Vám u videa umožní dodatečně prohlédnout zameškanou scénu. Musíte ovšem při odchodu během pořadu stisknout příslušné tlačítko. Nahrávaný pořad tím není přerušen.

LMDS (Local Multipoint Distribution System)
Obecnější pojmenování lokálního systému mikrovlnného kabelového TV přenosu MMDS.

LNM (Late Night Mode)
Režim pro pozdní noc. Vše zůstane jasné, avšak dunivé zvuky nebudou rušit.

Loop
Televizní projekční systém poskytující poměr stran 16:9 a vynikající kvalitu obrazu.

LP (Long Play)
Dlouhohrající režim - snížení rychlosti posuvu pásku na polovinu, umožňuje zdvojnásobení doby záznamu. Funkce zaručuje využití pásky při nahrávání zejména pomocí časového spínače. Při použití kazety - 240 minut - lze tímto způsobem nahrávat až po dobu 8 hodin záznamu. Viz též výraz: ALP.

LPCM
Digitalizace zvukového signálu bez komprese dat.

LPCM (Linear Pulse Code Modulation)
Kódvý systém lineární pulsní modulace signálu. Viz "PCM".

LPEC
Vysoce kvalitní zvukový kodek (COder/DECoder) vyvinutý společností Sony za účelem převodu zvukových hlasových signálů do digitálního formátu. Tato technologie kódování nabízí neobyčejnou kvalitu záznamu.

LTI (Kontrast Plus, Perfect Clear, Active Control)
Obvody pro úpravu obrazu, samočinná optimalizace kontrastu (Kontrast Plus), respektive jasu (Perfect Clear) nebo k úrovni okolního osvětlení (Active control).

Lumiled
Technologie určená plochým monitorům. Prosvětluje panel niikoli pouze na jediném či dvou místech, ale na podstatně více, podle velikosti stínítka.