secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-16:30

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Karaoke
Potlačení vokální části zvukového spektra pro využití funkce Mic Mix. Umožní např. automatickou regulaci hlasitosti a jiné mixážní funkce.

Kevlar
Materiál z ultra-lehkých vláken, jejichž tuhost umožňuje kvalitní zvuk.

Koaxiální
Vstup/výstup spec. tzv. souosým kabelem s jednou žílou.

Kód oblasti
Systém správy přehrávání, zavedený s formátem DVD Video. Rozděluje svět na šest oblastí prodeje a stanovuje každé z nich oblastní identifikaci na discích i na přehrávačích. To umožňuje přehrávat disky pouze v příslušné oblasti.

Kompatibilita
Shodné provozní vlastnosti výrobků umožňující vzájemnou spolupráci nebo využití.

Kompenzace protisvětla
Při používání běžných videokamer se objekty mohou jevit jen jako siluety, je-li za nimi umístěn silný zdroj světla. Všechny modely videokamer Handycam jsou vybaveny funkcí kompenzace protisvětla, která zajišťuje eliminaci tohoto jevu a zobrazuje objekty zřetelně.

Kompenzátor pohybu
Funkce Kompenzace pohybu snímáním na frekvenci 100 Hz k vytvoření každého obrazového snímku dramaticky snižuje blikání obrazu, aby byl přirozenější a pohyb hladší po všech stránkách. Navíc tato funkce nahrazuje a redukuje zubaté hrany, které jsou vidět zejména ve svislých a úhlopříčných liniích obrazu. Funkce Kompenzace pohybu rovněž působí na odstranění vodorovného rozmazání pohyblivých obrázků jako jsou titulky nebo text, který postupně najíždí do obrazu a zase z něj mizí.

Komponentní výstup S-Video
Standardní konektor pro digitální video, Digital8, video HI8 a S-VHS. S-Video vytváří vylepšený obraz videa díky oddělenému přenosu informací o svítivosti a barvách. Tento standard se aplikuje buď pomocí konektoru Scart nebo přídavného 4kolíkového konektoru.

Komponentní výstup videa
Zajišťuje výstup obrazových signálů, jak jsou uloženy na disku, pro dosažení nejlepší možné kvality obrazu u profesionálních projektorů či monitorů.

Kompozitní
Kompozitní = složené. Signál videa je složen z jasové, barvonosné složky, synchronizační impulzy, zatemňovací impulzy a informace o barevné normě.

Komprese
Zhuštění dat (např. projektory jsou pak schopny zobrazit vyšší rozlišení, než skutečně mají).

Komprese dat
Stlačení" objemu dat a tím zrychlení přenosu a šetření místa na nosném médiu. Některé kompresní formáty pracují na úkor kvality, jiné beze ztrát.

Konektor DV vstup/výstup
Vstup a výstup DV umožňuje odesílat data nahraná v režimu DV jako digitální signál do připojeného zařízení DV. Díky vstupu a výstupu DV lze kopírovat obraz a zvuk, údaje rejstříku (index data) a dodatečně upravený zvuk připojením jediného kabelu.

Konektor PC Keyboard
Jde o konektor PS-2 pro počítačovou klávesnici, usnadňující editaci.

Konvergence
Souběh promítání tří zákl. barev (červená, zelená, modrá). Je-li konvergence špatná pak je obraz rozmazaný a na hranách jsou patrné barevné kontury.

Korekce lichoběžníkového zkreslení
Zajistí se tím pravoúhlého zobrazení hran obrazu při promítání z úhlu.

Kroužek pro ruční zaostřování a zoom
Kroužek pro ruční zaostřování nabízí uživateli větší kontrolu s rychlou, citlivou a lépe reagující funkcí zoom. Páčka funkce zoom je zvláště praktická při fotografování pohyblivých objektů.

Kvalita obrazu DVD Video
U disků DVD se využívá metoda komprese obrazových dat nazývaná MPEG2. Tou lze dosáhnout obrazové kvality blízké kvalitě formátu Digital Video D1, používané pro profesionální originální video kopie. Formát DVD Video nabízí horizontální obrazové rozlišení 500 televizních řádků v porovnání s formáty VHS (250 řádků), Video CD (250 řádků) a Laser Disc (420 řádků). Formát DVD Video dovoluje nahrát různé typy zvukových stop. Kromě běžného stereofonního zvuku obsahuje řada disků DVD vícekanálové zvukové stopy, buď více kanálů anebo více jazyků. Systémy digitálního prostorového zvuku 5.1 poskytují vysoce kvalitní filmový zvuk, který lze zažít v nejlepších kinosálech.