secsoan
phone

+420 466 301 333

eshop@secel.cz
po-pá 8:00-17:00

Přihlásit

|

Registrovat

Měna:

CZK

Nákupní košík:

";
NEWSLETTER

Slovník pojmů

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Easy Edit
S editací náhodného sestavení (Random Assemble Edit) - editace může být téměř automatická, můžete si zvolit v jakémkoli pořadí až 8 scén. Stisknutím tlačítka se všechny zkopírují ve správném pořadí na připojené video. Funkce Sound Shuttle umožňuje během hledání editačních bodů poslouchat zvukový záznam a můžete volit na základě toho, co slyšíte i co vidíte.

Easy Link
Systém, který překopíruje programové nastavení z jednoho AV přístroje do jiného spolupracujícího zařízení, např. z TV do tuneru videa.

Easy Preset Systém
Systém pro snadné ukládání stanic. Tento systém je zjednodušeným způsobem ukládání stanic do paměti přenosných radiopřijímačů. Předvolené stanice se ukládají držením stisknutého tlačítka předvolby tak dlouho, dokud se neozve pípnutí potvrzující uložení stanice.

Eco nastavení

„Eco nastavení“ je skupina našich funkcí šetřících energii určená pro řadu televizorů BRAVIA. Tato skupina zahrnuje režim Úspora energie, Pohotovostní režim při nečinnosti televizoru, režim Správa zapnutí podle počítače a (pro většinu modelových řad) světelný snímač. Každé Eco nastavení je snadno přístupné, takže úspory energie (a snížení nákladů na energii) lze dosáhnout pomocí jediného stisknutí tlačítka.Eco-label
Značka Eco-label symbolizuje oficiální zařazení označených produktů mezi výrobky šetrné k životnímu prostředí. Značka je udělována, pokud výrobek splňuje určitá kritéria, včetně postupů zpětného odběru výrobků k recyklaci po skončení životnosti, snížení spotřeby energie a omezení emisí škodlivých látek ve všech fázích životního cyklu výrobku. Více se dozvíte na adrese http://ec.europa.eu/environment/ecolabel

EDGE
Telekomunikační technologie třetí generace jako další např. WCDMA, 3G.

Edge LED
Revoluční krok v technologii podsvícení přinášející úsporu prostoru. Tato technologie umožnila, že televizor BRAVIA ZX1 má supertenký profil 9,9 mm1) tím, že podsvícení panelu je umístěno na bocích rámu, nikoliv za panelem LCD jako u televizorů s běžným podsvícením.

Edge LED

Tradiční podsvícení LED je obvykle umístěno za displejem LCD a promítá na něj. Technologie Edge LED, nejnovější inovace společnosti Sony, umisťuje LED diody kolem okrajů displeje pomocí optické vrstvy. Výsledkem je tenčí a lehčí displej LCD. Televizory lze snadno přemístit a umístit kamkoli domaEdit
Střih, sestřih, , vytvořit nový záznam, doplnit textem nebo jiné úpravy.

Edit Search
Funkce kontrolující nahraný obraz směrem vpřed i vzad, aniž bychom museli přepnout do režimu přehrávání. Slouží pro rychlé ověření pořízeného záznamu přímo na místě.

Ekologické nastavení
Nabídka ekologických nastavení sdružuje funkce televizoru BRAVIA přispívající k úsporám energie a zjednodušuje přístup k nim. V režimu Power Saving můžete s využitím snímače světla upravovat spotřebu energie a jas obrazovky, nastavovat přechod televizoru do pohotovostního režimu, aktivovat program PC Power Management, když je televizor připojen k počítači, a nastavovat sensor pohybu (pouze model WE5).

Ekvalizér
Ekvalizér ovlivňuje reprodukci zvuku pro individuální poslech hudby.

Ekvalizér EQ3
Integrovaný 3pásmový ekvalizér pro přesné nastavení nízkých, středních a vysokých frekvencí podle daného hudebního žánru. Vizuální podpora díky křivce ekvalizéru na displeji. Je možné individuálně nastavit sedm předem definovaných nastavení (předvoleb).

Ekvalizér EQ7
Integrovaný 7pásmový ekvalizér pro sedm definovaných středních frekvencí v rozsahu od 62 Hz do 16 kHz. Ekvalizér EQ7 obsahuje sedm předem definovaných nastavení (předvoleb pro různé hudební žánry). Každou předvolbu (Xplod, Vocal, Club, Jazz, New Age, Rock a Custom) je možné individuálně nastavit a dosáhnout tak vlastního zvukového pole, odpovídajícího osobnímu vkusu.

Electronic Programme Guide (EPG)
EPG je inteligentní programový průvodce televizními seznamy, vybavený systémem vyhledání programu (závisí na dostupnosti vysílání).

Electronic Sound Mode
Možnost volby upřednostňovaného programu (Rock, Pop, Jazz, Vocal) stisknutím tlačítka.

Elektronická ochrana proti otřesům
Data snímaná z disku CD se ukládají v dočasné vyrovnávací paměti a průběžně se z paměti načítají. Pokud je snímání laserovým paprskem přerušeno otřesem nebo vibrací, data se přepíší do této paměti, aby nedocházelo k přerušení zvuku. Vylepšená funkce G-PROTECTION™, zabudovaná v nových CD tunerech značky Sony vybavených přihrádkou pro disk dokáže změnit zaostření během pouhé 0,5 sekundy. Inovativní tlumič „alpha GEL®“ pak absorbuje vibrace nízkých frekvencí.

Elektronický hledáček
Plnobarevný elektronický hledáček může nabídnout známější, tradiční alternativu ve stylu fotoaparátů SLR, namísto používání displeje LCD. Systém obsahuje zobrazení celé nabídky a je vybaven senzory, které zjistí přiblížení oka a mohou automaticky nasměrovat výstup do hledáčku, pokud se právě používá. Tato automatická volba výstupu „buď/anebo“ mezi displejem LCD a hledáčkem snižuje celkovou spotřebu energie a prodlužuje životnost baterie.

End Search
Je-li aktivována funkce End Search, páska se automaticky přetočí na konec poslední zaznamenané sekvence. Přehrají se poslední dvě sekundy této sekvence.

Energy Saving Switch
Vypínač Energy Saving Switch snižuje na nulu příkon televizoru po vypnutí, narozdíl od běžných televizorů, které mají i ve vypnutém stavu určitý malý příkon, jsou-li připojené k elektrické síti. Tato funkce je k dispozici u televizorů BRAVIA řady Z5500 a WE5.

EON (Enhanced Other Network)
Tato funkce umožňuje automatické přeladění na jinou rozhlasovou stanici po dobu vysílání dopravní informace. Toto přepnutí je možné pouze v rámci stejné sítě.

EON (Enhanced Other Networks)
Rozšiřuje funkci Traffic Announcement (TA) tím, že umožňuje poslech rádiových stanic, které nenabízejí žádnou službu dopravního zpravodajství, a přitom jsou k dispozici aktuální dopravní informace. Když se vysílají dopravní informace, přepne funkce EON automaticky na dopravní zpravodajství vyladěné sítě.

EP
Funkce umožňující zaznamenat nahrávku až s trojnásobnou dobou oproti SP, ovšem na úkor kvality videozáznamu. (SP=Standardní Play - posuv pásky).

ESP˛ (Electronic Shock Protection Squared)
Zajišťuje velmi vysokou odolnost proti otřesům u přenosných CD přehrávačů bez zvýšení kapacity paměti. Zvukové signály se načítají průběžně, dokonce i když je tok dat nestabilní vlivem otřesů nebo vibrací. Potenciální chyby v datech jsou opravovány v paměti.

ESSENTIAL

JEDINEČNÝ ZÁŽITEK
V HD ROZLIŠENÍ PRO KAŽDÉHO
Chcete úžasný obraz s vysokým kontrastem a rozlišením Full HD
a technologii Motionfl ow 100Hz pro ostřejší a plynulejší zobrazení
akcí? Chcete si užívat světa zábavy online i offl ine? Televizor
BRAVIA® EX700, televizní stolek s 2.1 kanálovým systémem
domácího kina RHT-G5 a přehrávač Blu-ray disků BDP-S370 vám
umožní vytvořit skvěle designované zážitky v obývacím pokoji –
a také trošku ušetřit.
Vychutnejte si neuvěřitelný obraz ve vysokém rozlišení HD na
extrémně tenkém, ekologicky šetrném televizoru s podsvícením
Edge LED. Šetřete energií se snímačem přítomnosti, který vypne
televizor, pokud odejdete z místnosti a nevrátíte se zpět. Zažijte
plný prostorový zvuk z reproduktorů zcela ukrytých do stylového
televizního stolku. Nebo si užívejte to nejlepší z webu a fi lmů
v rozlišení Full HD přehrávaných stylovým přehrávačem Blu-ray
disků.Ethernet
Ethernet poskytuje prostředky pro zavedení standardizované místní sítě (LAN). Je schopen dosáhnout rychlosti přenosu 10 MB/s.

EVD (Enhanced Versatile disc)
Úspěšný čínský pokus o výrobu vlastního diksu s vysokým rozlišením, bez použití Blu-ray (modrého laseru), s klasickým čeveným laserem. Speciální technologie vylepšených kompresí a nové kodeky spolu s překonáním fyzikálních vlastností ohybu světla "difrakční mez". Difrakční mez nedovoluje pálit menší pity, které by byly jinak nečitelné. Tento jev byl oklamán na nosiči DVD jakousi předsádkovou průhlednou lupou umístěnou před vrstvou nesoucí záznam.

EVF (Electronic View Finder)
Elektronický hledáček fotoaparátu. Vypadá jako optický jen s tím rozdílem, že má uvnitř místo čoček miniaturní zobrazovač, který vidí vše, co snímač, jen s mírným oříznutím. Do elektronického hledáčku můžeme přidat další informativní údaje, má ale většinou hrubší strukturu než optický.

Extended Definition Picture (Obraz s vyšším rozlišením)
Použití zdokonalené desky obrazového zesilovače umožňuje reprodukci signálů vyšší frekvence, což má za důsledek mnohem čistší rozlišení obrazu se zřetelnějšími detaily a vylepšenou, mnohem přirozenější barevnou reprodukcí obrazovky.